Aspirin v boji proti rakovině

Aspirin a jiné nesteroidní protizánětlivé léky (vidět) mají velký význam v boji proti rakovině, a to zejména proti rakovině tlustého střeva a rakovině prsu u žen – jsou to výsledky nejnovějšího výzkumu amerických vědců.Tým vědců z University of…

protizánětlivé léky

Foto: www.searchwhip.com

Tým vědců z University of Pittsburgh se rozhodl prozkoumat, jak působí nesteroidní protizánětlivé léky, jako jsou například aspirin, v případě rakoviny tlustého střeva. V letech 90. výzkumy totiž ukázaly, že aspirin a jemu podobné léky skutečně pomáhají v případě tohoto druhu rakoviny, ale nebylo známo jakým způsobem. Přes deset výzkumů provedených v tomto období uvedlo, že aspirin a ibuprofen snižují riziko kolorektálních polypů, které se pak mohou snadno vyvinout v rakovinnou tkáň. Ukázalo se, že působení aspirinu je složitý biochemický mechanismus.

Výsledky výzkumu vedou k vytvoření…

protizánětlivé léky

Foto: zdravotnichut.cz

Výsledky výzkumu vedou k vytvoření „superaspirinu“ – léku určeného speciálně k bojí proti rakovině, zejména rakovině tlustého střeva, která je za posledních deset let stále víc častější. Výsledky byly jednoznačné: nádory u osob, které používaly nesteroidní protizánětlivé léky, byly menší, méně nebezpečné, obvykle neohrožovaly metastází. Ukázalo se, že protizánětlivé léky mohou chránit proti rakovině tlustého střeva.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *