Chrapot – chronická nemoc mnoha lidí.

chrapot

Foto: media.novinky.cz

Existuje mnoho příčin chrapotu, ale ne všechny jsou důvod k obavám. Chronický chrapot trvající déle než dva týdny, může být známkou únavy hlasivek a stresu, ale také i závažných onemocnění, jako jsou rakovina hrtanu, hypotyreóza, refluxní choroba jícnu a alergie. Jakýkoliv chrapot, který trvá déle než  tři-čtyři týdny je dostatečným důvodem k návštěvě lékaře specialisty otorinolaryngologa.Nepropadejte ale panice, protože existuje mnoho příčin…

Nepropadejte ale panice, protože existuje mnoho příčin tohoto onemocnění. Chronický chrapot může být spojený s přetížením hlasivek, kterým trpí hodně učitelů a herců, ve shrnutí – spousta lidí každodenně pracujících pomocí svého hlasu. Negativní vliv má také kouření, nadměrná konzumace alkoholu, rovněž stále pobývání v znečištěném nebo příliš ohřátém vzduchu. V důsledku podráždění hrtanu dochází obvykle ke změně v oblasti hlasivek.

chrapot

Foto: melnicek.cz

Jedná se buď o ztluštění hlasivek…

chrapot

Foto: i.ytimg.com

Jedná se buď o ztluštění hlasivek anebo o ztrátu sliznice, která se právě objevuje chrapotem, suchým kašlem, bolestmi v krku. Neléčený chronický zánět hrtanu vede občas k prekancerózní léze. Musíme si být vědomí také toho, že chrapot, kašel, chrochtání a náhlá ztráta hlasu můžou být výsledkem velkého stresu a neurologických poruch. Někdy je třeba se poradit s neurologem nebo s psychiatrem.

Tags:

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *