Co na bolest v krku – domácí způsoby.

Bolestmi v krku trpí mnoho z nás. Tento nepříjemný problém se může objevit v každém ročním období. Bolesti v krku se vyskytují nejčastěji v pozdní zimě a na jaře, přičemž v letě nejčastěji trápí děti v každém věku. Škrábe, pálí, překáží polykání, přebuzuje v noci – toto jsou běžné symptomy bolesti v krku.


co na bolest v krku

Foto: doplnek.com

Co na bolest v krku…

Co na bolest v krku. Existují nějaké způsoby jak těmto bolestem zabránit nebo alespoň jak je zmírnit. Nejvíce osvědčené jsou samozřejmě domácí způsoby. Jejich nádherných vlastností si byly vědomy už naše babičky. Především musíte pamatovat na odvar z šalvěje. Je on totiž vynikajícím protizánětlivým lékem a zároveň dezinfekčním prostředkem. Odvar z šalvěje se používá jako roztok k výplachu krku, který budete oplachovat každé tři hodiny. Byliny dostanete v lékárnách a bylinářství. Velkou úlevu přináší také kloktání s použitím odvaru z dubové kůry a heřmánku.

co na bolest v krku

Foto: www.bonella.cz

Další vynikající metoda je kloktání pomocí…

Další vynikající metoda je kloktání pomocí řepné šťávy. Šťáva by se měla skládat ze sklenici čerstvé řepné šťávy a jedné polévkové lžíci octa. Kloktat byste měli 6-10krát týdně. Stačí jedná čajová lžička soli na šálek vody. Vodou a soli kloktejte nejvíce čtyřikrát denně. Místo soli můžete také použít odvar z heřmánku nebo tymiánu.

co na bolest v krku

Foto: files.lekarnaakat.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *