Co na suchý kašel?

Obecně můžeme rozlišit dva druhy kašle: suchý a vlhký. Vlhký kašel je obvykle příznakem nachlazení nebo chřipky, což znamená, že je poměrně krátkodobý – obvykle končí spolu s dalšími projevy nemoci. Suchý kašel, na rozdíl od vlhkého, je neproduktivní – zo znamená, že opakované nucení na kašlání jsou obvykle bez efektu vykašlávání. Jaké jsou příčiny suchého kašle a jak můžeme účinně s kašlem bojovat.Příčiny suchého kašle Mezi hlavní příčiny suchého…

Příčiny suchého kašle Mezi hlavní příčiny suchého kašle patří látky, které dráždí dychací cesty: kouř, smog, prach, cigarety, v případě alergie suchý kašel vyvolávají také zpravidla neškodné látky, které se vyskytují běžně v našem okolí, například pyl nebo srst domácího zvířátka. Chronický suchý kašel může být příznakem astmy. Samozřejmě suchý kašel patří také mezi příznaky nachlazení nebo chřpiky – takový kašel se obvykle postupně mění na vlhký a produktivní. I když je jisté, že účinná léčba kašle vždy závisí na jeho přičině, existují univerzální způsoby, jak zmírnit suchý kašel.

co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

Léčba suchého kašle Především nezapomínejte…

Léčba suchého kašle Především nezapomínejte hodně pít. Na suchý, dráždivý kašel pomáhá každý horký nápoj, nejlepší však bude bylinkový čaj, například čaj z heřmánku nebo tymiánu. Tymián obsahuje látky, které uvolňují dýchací cesty. Samozřejmě je nutné odstranit dráždivé látky( například kouř, pach, silné parfémy )z okolí. Měli byste také dodat dýchacím cestám více vlhkosti pomocí zvlhčovače vzduchu. Suchý vzduch suchý kašel může ještě zhoršit.

co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *