Léčba alergie

Alergie je přehnaná reakce imunitního systému, kterou může způsobit jakakoliv( zpravidla neškodná )látka vyskytující se v okolním prostřední člověka. Mezi nejčastější příznaky alergie patří mimo jiné kopřivka, alergická rýma a kašel. Optimální léčba alergie musí být založena na důkladném vyšetření. Preventivní léčba Ihned po stanovení diagnózy alergik by měl vyloučit alergen z okolního prostředí.Když úplné vyloučení není možné,…

Když úplné vyloučení není možné, měli bychom alespoň omezit kontakt s alergenem. V závislosti na typu alergie, prevence může zahrnovat mimo jiné: změny jídelníčku( potravinové alergie ), velmi pečlivé, pravidelné ulklizení v bytě( alergie na prach nebo na domácí zvířata ), vyhýbání se travnatým plochám v průběhu pylové sezony( pylová alergie ). Alergenová imunoterapie nebo léčba farmakologická. Při farmakologické léčbě alergie se podávají obvykle antihistaminika a dekongestiva. Antihistaminika jsou blokátory receptorů pro hormon histamin, který způsobuje mimo jiné alergickou kopřivku.


Gallery

http://www.analergin.cz/lecba-alergie/

Foto: pixabay.com

alergie

Foto: pixabay.com

Dekongestiva zmírňují alergickou rýmu, proto se obvykle podávají v podobě kapek a sprejů do nosu. Na rozdíl od léčby farmagologické, která dokáže použe zmírnít příznaky alergie, alergenová imunoterapie je zaměřená na samotnou příčinu alergie. Léčba spočívá v podávání pomocí injekcí postupně se zvyšujících dávek alergenů. Cílem léčby je snižení přecitlivělosti organismu a obnova normální funkce imunitního systému.

Tags:

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *