Přírodní léky na suchý kašel

Suchý kašel, stejně jako rýma, horečka, bolest hlavy a svalů, patří mezi typické projevy nachlazení a chřipky. Suchý, dráždivý a neproduktivní kašel nebo vlhký a produktivní kašel čas od času potrápí každého z nás a může se proměnit ve vlhký, produktivní kašl.suchý kašel léčba – gallery

suchý kašel léčba

Foto: pixabay.com

suchý kašel léčba

Foto: pixabay.com

suchý kašel léčba

Foto: pixabay.com

Dnes vám poradíme, jak se s kašlem vypořádat bez návštěvy lékárny. Dodržujte pitný režim. Tekutiny pomáhají k uvolnění hlenu v dýchacích cestách, čímž můžou pomoci snížit potřebu kašlat. Nejlepší budou horké nápoje: polévky, černý, ovocný nebo bylinkový čaj. Zahrňte do svého jídelníčku med, zázvor a tymián. Tymián má protibakteriální účinky a také dokáže tlumit kašel a usnadňovat odkašlávání. Zázvor má antibakteriální, antivirové, zahřívací a prokrvovací účinky. Doporučujemy například zázvorový a tymiánový čaj. Recept je jednoduchý: do vroucí vody přidejte kus nastrouhaného zázvoru nebo dvě čajové lžičky sušeného krájeného tymiánu. Čaj můžete si osladit medem, který také se v lidové medicíně používá při léčbě kašle, bolesti krku a nachlazení. Do tymiánového nebo zázvorového čaje přidejte také plátek citronu. Citron obsahuje vitamin C, který zvyšuje odolnost organismu proti infekcím.

Na suchý kašel můžeme také…

Na suchý kašel můžeme také doporučit olejový zábal. Namočte plenku do teplého( nikoli horkého. )oleje, přiložte na hrudník a záda, zabalte igelitem a přikryjte dekou na 20 až 30 minut. Do roztoku můžete také přidat éterické oleje, například cypřiš. Dobré účinky na suchý kašel mívá i cibulový sirup.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *