Rady na suchý kašel

Účinná léčba kašle vždy závisí na jeho přičině – tohle pravidlo by nemělo nikoho překvapovat. Kašel je nejčastěji přiznakem nachlazní nebo chřipky, není to však pravidlo. Než sahnete po léky proti chřipce, měli byste zjistit, jestli suchý kašel není způsobem například alergií. V případě alergického kašle obvykle stáči vyhýbat se alergenům.Alergik musí odstraňovat problematické látky z…

Alergik musí odstraňovat problematické látky z bytu, například pomocí čističky vzduchu. Mezi látky, které můžou provokovat suchý kašel, patří mimo jiné srst zvířat, prach, pyl, smog a kouř. Pokud váš kašel je způsoben nachlazením, léčba bude samozřejmě spojená z léčbou nemoci. Takový kašel je pouze projevem nemoci a končí spolu s dalšími příznaky nachlazení, proto není nutné zahajovat dodatečnou léčbu zaměřenou pouze na kašel. Bez ohledu na příčinu kašle, můžete vyzkoušet způsoby, jak zmírnit bolest a další nejpříjemné pocity spojené s kašlem. Především nezapomínejte hodně pít.

co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

co na suchý kašel

Foto: pixabay.com

Na suchý, dráždivý kašel může pomoct každý…

Na suchý, dráždivý kašel může pomoct každý horký nápoj: čaj, voda, polévky. Nejvhodnější budou bylinkové čaje, například čaj z heřmánku nebo tymiánu. Tymián obsahuje látky, které uvolňují dýchací cesty. Pamatujte si, že suchý vzduch suchý kašel může ještě zhoršit. Používejte zvlhčovače vzduchu, které dodají dýchacím cestám více vlhkosti. Je velmi vhodné také odstraňovat dráždivé látky z okolí: kouř, pyl, prach, kouř z cigaret. Pokud vás trápí suchý kašel, vadit vám může dokonce silný perfém.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *