Škrábání v krku.

Pocit sucha a škrábání v krku může být prvním příznakem nachlazení a přetížení krku i hrtanu. Tento dráždivý pocit je častou příčinou chronického kašle, který po velmi krátké době velmi překáží pacientům v každodenním fungováním. Mnoho lidí zápasí s problémem škrábání v krku a málokdo ví, že existuje mnoho účinných způsobů, jak proti k škrábání a suchu v krku bojovat.


škrábání v krku

Foto: www.symptomy.cz

Důsledkem potíží s dýchacími cesty…

Důsledkem potíží s dýchacími cesty je poškození nervových zakončení, kterých dráždění stimuluje kašel a škrábání v krku. Tyto příznaky by měly být léčeny symptomaticky. Aby se tomuto stavu zabránilo, používá se prostředky, které obsahují ochranné vrstvy chránící buňky a nervová zakončení, čímž se snižuje jejich dráždivost. K tomuto účelů slouží různého druhu výtažky jako jsou kořen proskurníku lékařského, islandský lišejník, divizna, aloe. Většina z těchto rostlin má také protizánětlivé a antiseptické účinky, které omezují vznik infekcí tím, že potlačují množení virů a bakterií.

škrábání v krku

Foto: www.nasandel.cz

K rostlinám o kterých se jedná patří šalvěj, verbena nebo kopřiva. Všechny na trhu dostupné pastilky, sirupy a spreje do úst obsahují výše uvedené látky. Vzhledem k složení přírodních složek, mohou být tyto léky úspěšně použity jak u dospělých lidí, jak u malých dětí.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *