Virus chřipky – nepodceňujme ho.

Chřipka je akutní infekční onemocnění způsobené virem chřipky. Toto onemocnění postihuje horní nebo dolní cesty dýchací. Mezi lidmi se přenáší kapénkami, které nakažený šíří kašláním a kýcháním. A proto je tedy snadno možné chytit virus chřipky od nemocné kamarádky, rodičku, partnera, spolupracovníka apod.Existují tři hlavní typy chřipky: A,…

Existují tři hlavní typy chřipky: A, B a C. Typ A se může objevit jak u lidí jak u a zvířat. Z epidemiologického hlediska je typ chřipky A nejnebezpečnější protože může způsobit epidemií a pandemií. Virus chřipky je nemoc, která se objevuje nečekaně a najednou, je doprovázená řadou symptomů horečky až po nevolnost a zvracení, které mohou naznačovat, že se jedná o infekce typu A( H1N1 ). Ačkoli mnoho lidí podceňuje chřipku, je třeba si vzít na vědomí, že virus chřipky může mít katastrofální účinek, který vede až ke smrti. Každý rok trpí chřipkou 5% až 25% populace, úmrtnost kvůli ní podle Světové zdravotnické organizace se pohybuje v rozmezí od 0, 5 milionu do 1 milionu lidí.

virus chřipky

Foto: media.novinky.cz

Mezi těmi, kteří nejčastěji podléhají chřipce…

Mezi těmi, kteří nejčastěji podléhají chřipce se nachází děti ve věku 5-9 let a také lidé s tzv. rizikové skupiny( tj. lidí nad 65 let ). Virus chřipky může zabit. Očkování je nejlepší formu ochrany. Z tohoto důvodu doporučujeme očkování všem a to před nástupem chřipkové sezóny.

virus chřipky

Foto: upload.wikimedia.org

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *